Ахмети: Лажна е веста дека имало средба ДУИ-ДПА
ДУИ и ДПА немале никаква среда. Ова го тврди лидерот на најголемата албанска партија Али Ахмети кој демантира оти имал средба со вечниот опонент Мендух Тачи. Албанските медиуми во јавноста ја раширија оваа информација, а партијата од Мала Речица ...
Фактор - тукушто објавено
99 вести
Како ќе изгледа Кичево ако Дехари ги исполни сите ветувања? Како што веќе требаше да изгледа
Фатмир Дехари за својот втор мандат како градоначалник не ветува чуда, но ветува дека ќе ги реши клучните проблеми на кичевчани. Исто како што ветил и за првиот мандат Градоначалникот на Кичево Фатмир Дехари во следните четири години треба да го ...
Newsroom - тукушто објавено
6 вести
Никола Митревски - Кољо демантира дека им помагал на Грујевски и Бошковски
Вечерва во редакцијата на Телевизија 24 со реакција се јави, Никола Митревски - Кољо. Во писмениот допис вели – „Во мое лично име, сакам да демантирам дека требало на некого да помогнеме и да пречекаме или пак логистика да бидеме за било кој.
24 Вести - пред: 11 часа
325 вести