Хан - Важно е Македонија да го истрча последниот километар
Еврокомесарот Јоханес Хан и премиерот Зоран Заев имаат позитивни очекувања за европската перспектива на Македонија. Еврокомесарот упати и порака до опозицијата да биде критичка, но и конструктивна. Тој во Скопје останува и утре.
Р.С.Европа - пред: 23 мин
49 вести
Фетаи: Локацијата за изворот на насилството во Центар е мозокот на Груевски! ГАЛЕРИЈА
На рочиштето денеска покрај обвинетите, присуствуваа и дел од оштетените меѓу кои и актуелниот и поранешниот градоначалник на Центар. СЈО во петок ќе ја дочека и втората пресуда за предметите кои ги води, откако падна првата за „Тврдина 2“.
+инфо - пред: 35 мин
48 вести
Мета и Иванов загрижени за здравствената состојба на притворениот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко
Со вметнувањето во законот за малцинства на бугарско малцинство во поседен момент, Албанија покажала дека се грижи за малцинските заедници, смета албанскиот Претседател Илир Мета. Мета не сакаше да одговори со што е уценета албанската влада од ...
Сител - тукушто објавено
59 вести
Лазаров призна дека го поттикнал насилството во општина Центар
Поранешниот премиер и претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Груевски, екс- министерот Миле Јанакиески и пратеничката Даниела Рангелова се изјаснија за невини за случајот „Насилство во Центар“. Првиот човек на општинскиот комитет Томислав Лазаров призна вина и ...
МРТ - тукушто објавено
27 вести