Судот ќе му суди одделно на Лазаров кој призна вина, можно е пресуда уште денеска
Судот ги одвои постапките против обвинитетите во предметот на Специјалното јавно обвинителство за насилните протести во Центар откако советникот на ВМРО-ДПМНЕ, Томислав Лазаров, призна вина.
Фокус - тукушто објавено
34 вести
Груевски и Јанакиески не чувствуваа вина за насилствата пред општина Центар
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен премиер Никола Груевски, кој е првообвинет во предметот „Насилство во Центар“ на денешната главна расправа во Кривичниот суд се изјасни како невин по обвиненијата што против него ги поднесе СЈО.
Алсат-М - пред: 56 мин
41 вести
Македонско - албанските односи клучни за европската иднина
Со нетрпение очекуваме Македонија да си го заземе заслуженото место во НАТО и да покаже видлив напредок на патот кон европската интеграција, порача албанскиот претседател Илир Мета кој престојува во земјава.
Р.С.Европа - пред: 16 мин
51 вести
Хуморот како лек
Потегот, годинашниов Синедејс да се затвори со македонскиот филм „Исцелител“, се покажа како маркетиншки оправдан и привлечен. По етикетата – најдобар филм според публиката на филмскиот фестивал во Солун, очекувано беше филмот да предизвика речиси ...
Окно - тукушто објавено
60 вести
Ќе се дислоцира „Мис Стон“ од Студенчишкиот канал, ама и други бродови се ризични
Во Студенчишкиот канал се закотвени повеќе стари и дотраени пловни објекти што претставуваат закана по еко-системот на Охридското Езеро. Локалната самоуправа на Охрид во соработка со надлежните субјекти денеска започна со активности за извлекување ...
+инфо - тукушто објавено
45 вести